Vartojamieji kreditai

Vartojamieji kreditai yra vienas iš keletos paskolų tipų, tai yra vienas iš keletos būdų, kuriais mes galime skolintis. Tačiau lygiai taip pat mes galime bandyti gauti vartojamąją paskolą ar greitąjį kreditą, ignoruojant daugybę kitų skolinimosi tipų, kurie gali praturtintį mūsų patirtį ir palengvinti gyvenimą. Būtent todėl yra svarbu suprasti įvairiausių skolinimosi tipų pliusus ir minusus. Šiame įraše aptarsime ne tik kodėl vartojamieji kreditai yra pati geriausia skolinimosi forma, bet ir kokių privalumų ir trūkumų turi kiti kredito tipai.

Vartojamieji kreditai pritrūkus pinigų

Taigi, kodėl šis paskolų tipas yra pats geriausias, kuomet mums pritrūksta pinigų. Viena vertus, tai yra kreditas, kuris yra sukurtas būtent tuo atveju, kai mums pritrūksta pinigų vartojimui. Įsivaizduokit situaciją, kurioje jūs norite nusipirkti maisto, tačiau dėl susiklosčiūsių aplinkybių, jūs to padaryti negalite. Tarkim, kad jūsų piniginėje tiesiog nėra pakankamo kiekio pinigų, o galbūt jie yra rezervuoti svarbesniam tikslui. Būtent tokiais atvejais jums reikėtų kreiptis į banką ar kitą finansinę instituciją, kuri galėtų jums pagelbėti, ištiesdama finansinę pagalbos ranką. Bet ar tai visada suveikia taip, kaip tai turi suveikti? Ne, nes bankai labai dažnai vartojamojo kredito suteikti nenori, nes jiems tai reiškia papildomą riziką, ypatingai tais atvejais, kai besiskolinantis žmogus yra bedarbis.

Tačiau be bankų egzistuoja ir dar vienas būdas, kaip vartojamieji kreditai gali būti gaunami. Tai yra kredito unijos. Kas yra kredito unijos ir ką bendro jos turi su skolinimosi ir paskolomis? Tai yra institucijos, kurios priklauso paties žmonėms, kurie yra kredito unijos dalimi. Jei jūs, su savo draugais ar pažįstamais, nusprendžiate įsteigti instituciją ar neformalią organizaciją, kuri padėtų jos nariams ištikus finansiniams sunkumams – tai iš esmės ir yra kredito unija. Tai yra organizacija, kuri teikia kreditą jos nariams, kurie susiduria su tam tikromis finansinėmis problemomis, naudodama pačių narių sukauptus ir suneštus pinigus. Būtent tai yra kredito unijos esmė.

Nors šios organizacijos ir buvo populiarios dvidešintame amžiuje, laikui bėgant jos tapo mažiau populiarios ir mažiau svarbios. Iš esmės dėl to, jog daugelis jų buvo sunaikintos ekonominių recesijų, kurių metu jos neagalėjo suteikti pakankamai vartojamųjų kreditų visiems norintiems, bet ir todėl, kad bankai ir greitųjų kreditų kompanijos tapo daug svarbesnės nei anksčiau. Bet vartojamieji kreditai gali būti suteikti ne tik kredito unijų, kaip jau išsiaiškinome, bet ir kitų institucijų. Vėlgi, kaip jau minėjau, bankai to daryti nėra linkę, tad vienintelis variantas lieka toks – greitųjų kreditų kompanijos internete. Būtent tai aptariame žemiau esančiame tekste.

Vartojamieji kreditai bedarbiams

Paklauskite savęs – kiek dažnai esate svarstę apie skolinimąsi, tačiau paskutinio žingsnio nežengėte, nes skolinimosi procesas yra per daug sudėtingas ir nepalankus? Pavyzdžiui, jei jūs gyvenate atokiame kaime, kuriame nėra banko filialų ar kitų finansinių institucijų ofisų, tuomet natūralu, kad jūs skolintis nenorėsite, nes vykti į gretimus miestus ir tartis dėl susitikimo yra labai nepatogu ir sudėtinga. Kita vertus, galbūt jus esate bedarbis ir esate įsitikinęs, kad jūs paskolos negausite, nes paskolos bedarbiams nėra suteikiamos. Tokiais atvejais jūs paskolos nenorėsite, o net jei ir norėsite, ji jums suteikta nebus, nes jūs neturite darbo. Ką daryti tuomet?

Tuomet yra kitas variantas – skolintis iš greitųjų kreditų kompanijų, dažniausiai internetu. Tai yra santykina naujovė, nes tokio tipo vartojamieji kreditai bedarbiams atsirado tik ganėtinai neseniai. Jei neklystu, jie atsirado tik po 2008-ųjų metų krizės. Jie atsirado būtent todėl, kad žmonės nebuvo visiškai patenkinti bankų suteikiamomis skolinimosi galimybėmis, tad jos nusprendė užkamšyti šią skylę rinkoje. Visų pirmiausia, jie sudarė tokias sąlygos, jog skolintis gali kiekvienas. Tai atsitiko todėl, kad vartojamąjį kreditą kiekvienas norintis galėjo gauti internetu. Reikėjo viso labo užpildyti nedidelę paskolos gavimo paraišką ir pinigai jau gali būti jūsų sąskaitoje vos už kelių minučių. Tai buvo naujovė, kuri labai patiko besiskolinantiems žmonėms, nes jiems nereikėjo palikti namų, norint gauti paskolą.

Tačiau kita vertus, tos kompanijos sudarė ir tokias sąlygas, kad kiekvienas norintis galėjo gati paskolą. Būtent tai buvo tobulas aspektas bedarbiams, kurie dažniausiai skolintis negalėjo visais kitais atvejais, todėl, kad niekas nenorėjo prisiimti didelės rizikos. Tačiau greitųjų kreditų kompanijos suteikia daugybę mažų paskolų, tad paskola bedarbiui užima vos nedidelę jų paskolų portfolio dalį, kas reiškia, jog jie noriai skolina visiems norintiems, nepriklausomai nuo to, ar jie turi darbą ar ne. Be viso to, šie vartojamieji kreditai be užstato reiškia ir tai, jog bedarbiai tokią paskolą gali gauti daug lengviau, nes jiems nereikia įkeisti jokio turto, t.y. jiems nereikia palikti užstato.

Bet ar tikrai šie kreditai yra tokie nuostabūs? Esti keletas minusų, kuriuos visuomet svarbu pabrėžti. Viena vertus šios paskolos yra labai patogios ir turi įviauriausių privalumų, tačiau jų palūkanų normos yra didžiulės ir dažnai jums gali tekti mokėti net ir daugiau nei 100 procentų metinių palūkanų, kas reiškia, jog prašyti tokio kredito gali būti tiesiog nenaudinga finansiškail, o skolintis iš draugų ar šeimos gali būti daug paprasčiau ir naudingiau. Tad skolinantis turėkite tai omenyje, nes galite labai skaudžiai nudegti su šiomis greitojo kredito kompanijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *